Dosc tania zwirownia Konin


Wiadomość
Autor
adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Dosc tania zwirownia Konin

#1 Postautor: adambyczek » 05 gru 2017, 7:56

Co oznacza termin żwirownia i do czego może nam się przydać w codziennym życiu?

Potocznie pisząc żwirownia to przedsiębiorstwo, które para się w dostawach pisaku i kruszywa do celów przemysłowych. Przeważnie żwirownia to kopalnia odkrywkowa, w której przy zastosowaniu ciężkich maszych jest wydobywane kruszywo. Aby dokopać się do żwiru, powinno się usunąć górną nawierzchnię ziemi. Pod nią przeważnie zlokalizowana jest warstwa nagromadzonego piachu, który jest dodatkowym produktem w większości żwirowni w Koninie. Dopiero po jej uprzątnięciu można przejść do eksploatacji właściwego złoża. Nie oznacza to, iż pod warstwą piachu zlokalizowany jest dorodny, drobny żwir, który widzimy codziennie.

Aby przybliżyć technologię wydobycia i wykorzystania dorobku, którym może się pochwalić każda żwirownia w Koninie, posłużymy się wyszukiwarką internetową. Wklepiemy więc szukane hasło żwirownia Konin i sprawdźmy co dadzą nam wyniki wyszukiwania. Dzięki temu będziemy mogli więcej dowiedzieć się w kwestii samej żwirowni i sposobu zastosowania sprzedawanych przez nią produktów. Już na pierwszej stronie wyników, może odnaleźć interesujące informacje o sprzedawanych produktach. Tak jak wcześniej powiedziałem, zalicza się do nich piach i torf oraz różnego rodzaju żwir. Natomiast gotowy produkt nie leży gotowy w ziemi.

Ten cudowny mieniący się żwirek, który jest wykorzystywany do zdobienia naszych ogrodów powstaje z rozdrobnienia wielkich bloków skalnych. Dlatego większość z oferowanych żwirów ozdobnych posiada tą samą wielkość. Sama natura nie wykonała by tysięcy kamyczków o tak zbliżonych kształtach. W zależności od złoża jakim dysponuje dana żwirownia, zależy jej asortyment. Żwirownia, która mieści się na terenie złóż granitowych może oferować kruszywo najwyższej jakości. Również cena tego rodzaju żwiru jest znacznie wyższą od innych kamieni.

Dodatkowo bez żwirowni nie postały by żadne ulice i autostrady w naszym kraju. Bazą każdej drogi jest odpowiednio przygotowane podłoże. Tego rodzaju podłoże budowane jest z dużej warstwy przesianego piachu i żwiru różnej wielkości. Całość przypomina przekładane ciasto: na początku gruby żwir, później o mniejszej gramaturze i na wierzchu piasek. Dopiero na tak przygotowanym podłożu są wylewane warstwy asfaltu.

Wróć do „Temat dla ciebie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość